Trzepizur

Zadzwoń: 34 324 04 62

Napisz: sklep@ztrzepizur.pl

Jak wybrać pierścionek

WYBÓR PIERŚCIONKA, KROK PO KROKU.

1. ZDOBĄDŹ ROZMIAR.

Jest to zadanie wymagające od mężczyzny pewnej ilości sprytu, niektórzy z nich aby dowiedzieć się o rozmiarze palca swojej wybranki są gotowi uciec się nawet do podstępu. Oczywiście, można spytać się wprost o rozmiar palca, ale jeżeli zależy wam by zaręczyny były wielką niespodzianką, którą wasza przyszła żona zapamięta do końca życia musicie się postarać.

2. WYBIERZ FASON

Jeżeli zadanie zdobycia odpowiedniego rozmiaru wydaje się dla was trudne to tutaj dopiero czekać może na was zagadka. Mianowicie jaki typ pierścionka chciałaby dostać nasza wybranka? Jeżeli nie wiecie sklep jubilerski pierścionki24.pl podpowiada: najbardziej klasyczne, eleganckie pierścionki są obecnie najbardziej popularnymi. Są nimi pierścionki z białego lub z żółtego złota z jednym kamieniem szlachetnym – najczęściej brylantem. Klasyczny wzór pierścionka jednokamieniowego to tak zwany chaton. Jeżeli nie znalazłeś pierścionka w naszym sklepie a widziałeś go gdzie indziej, wyślij nam jego zdjęcie a my wycenimy koszt jego zrobienia.

3. WYBIERZ KONKRETNY WZÓR

W ofercie sklepu pierścionki24.pl znajdziecie około 300 różnych wzorów pierścionków nadających się idealnie na zaręczyny. Poszukaj takiego, który będzie najlepszy dla twojej kobiety. Jeżeli chciałbyś aby umieszczony został w nim kamień innej jakości, masy, barwy skontaktuj się z nami a my stworzymy pierścionek według twoich zaleceń.

4. ZAPLANUJ ZARĘCZYNY

Zwyczaje związane z zaręczynami powstawały pod wpływem różnych religii, kultur i radycji. Były już znane w czasach starożytnych. Zwyczaj nakazuje, aby zakupiony pierścionek został osobiście nałożony przez narzeczonego na palec wybranki. Najczęściej, jest to serdeczny palec prawej ręki. Podobno, jeśli tuż po założeniu pierścionka narzeczona zaciśnie dłoń - gwarantuje to trwałość związku. Pierścionek z diamentem ofiarował koniec XV wieku swojej wybrance Marii Burgundzkiej, austriacki Arcyksiąże Maksymilian i w ten sposób zapoczątkował tradycję zaręczyn połączonych z podarowaniem pierścionka. Pierścionki są również związane z innymi wyjątkowymi wydarzeniami w historii wielu związków, ich wręczanie praktykowane jest z okazji urodzenie się dziecka.

5. PIERŚCIONEK ZARĘCZYNOWY

W tradycji polskiej uznane jest noszenie pierścionka na serdecznym palcu prawej ręki. Na ten sam palec zakładało się później obrączkę. Jednakże ze względów praktycznych po ślubie przenosi go na lewą dłoń, co nieraz wiąże się z dokonaniem zmiany rozmiaru. Postępują tak dlatego że biżuteria noszona razem z obrączką o wiele szybciej się niszczy. Dlatego też będąc w zakładzie jubilerskim rozmiar obrączki mierzy się dla palca serdecznego lewej dłoni, bliższej sercu. Jeśli przyszła narzeczona będzie nosić pierścionek na prawej ręce, warto przy wyborze wzoru zwrócić uwagę na specjalne modele pierścionków, projektowane w taki sposób, by sąsiadujące ze sobą na jednym palcu pierścionek i obrączka nie zarysowywały się.

6. CERTYFIKAT JAKOŚCI

Kupując pierścionek z brylantem sprawdź czy zostanie dołączony do niego certyfikat z opisem wyrobu oraz kamienia, a czy sam wyrób posiada oznaczenia probiercze. U sprzedawcy zagwarantuj sobie możliwość ewentualnej zmiany rozmiaru. Najlepiej niech na paragonie zaznaczy o ile rozmiarów można zakupiony u niego pierścionek powiększyć, lub pomniejszyć. A o ile ta usługa jest bezpłatna do kiedy będzie Ci przysługiwała bezpłatna korekta rozmiarów.