Trzepizur

Zadzwoń: 34 324 04 62

Napisz: sklep@ztrzepizur.pl

Jak dbać o biżuterię

Biżuteria jest towarem luksusowym, jeżeli chcemy żeby zawsze tak wyglądała elegancko i świeżo jak tuż po jej zakupie musimy stosować się do kilku zaleceń.

CODZIENNE UŻYTKOWANIE

Pamiętajmy, że biżuteria nie jest nam potrzebna przy wykonywaniu prac domowych. Starajmy się zawsze przy wykonywaniu tych prac ściągać całą biżuterię. Spotykamy się z bardzo dużą ilością biżuterii uszkodzonej podczas wykonywania takich czynności. Uszkodzenia te mają przeważnie charakter mechaniczny(porysowane obrączki) bądź chemiczny(pod wpływem styczności biżuterii z detergentem).

CZYSZCZENIE BIŻUTERII

Biżuteria powinna być czyszczona średnio raz w miesiącu. Można to zrobić przy pomocy środków stworzonych do pielęgnacji biżuterii dostępnych w naszym sklepie, jak również metodami domowymi np: (za pomocą szczoteczki do zębów i "ludwika" z zanieczyszczeń mechanicznych).

CZYSZCZENIE KAMIENI ORGANICZNYCH

Pamiętajmy, że nie wszystkie rodzaje biżuterii powinny być czyszczone w ten sam sposób. Wyroby z umieszczonymi w nich kamieniami organicznymi (perła, turkus, koral) mogą zmatowieć gdy użyjemy do ich czyszczenia mocnych środków.

NA SPECJALNĄ OKAZJE

Biżuterię używaną bardzo rzadko powinno przechowywać się zabezpieczone miękką szmatką i zamknięte w szczelnie zamkniętych torebkach. W szczególności dotyczy to biżuterii srebrnej. Dzięki ograniczeniu dostępu powietrza zmniejszymy możliwość powstawania na niej tlenków i związanych z tym przebarwień.

CZYSZCZENIE PROFESJONALNE

Możliwa jest sytuacja, w której na biżuterii utworzą się osady, których nie można usunąć nawet w specjalnych płynach. Powinno być to dla nas sygnałem aby zanieść te wyroby do dobrego jubilera, który fachowo odnowi wygląd naszej biżuterii.